امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قابلیت اطمینان برای بهینه سازی توربین های بادی کوچک
#1
پروژه ای که امروز در سایت قرار داده شده است مربوط به قابلیت اطمینان برای بهینه سازی توربین های بادی کوچک می باشد. فایل این پروژه به صورت ورد (word) می باشد. سیستم تبدیل انرژ‍‍ی باد کوچک، به سرعت همراه با های بزرگ برای تولید الکتریسیته در کاربردهای متصل به شبکه و نا متصل به شبکه رشد یافته است. ها به عنوان سیستم های مرکبی در نظر گرفته می شوند که شامل سیستم های فرعی مکانیکی مانند رتور و سیسستم های فرعی الکتریکی مانند کانورتر، اینورتر، یکسوساز، کنترل کننده و بار می باشند.
نقص در هرکدام از سیستم های فرعی می تواند باعث خسارات عمده ای شود. این موضوع زمانی شدیدتر است که سیستم نامتصل به شبکه با عدم وجود توان روبروست. بنابراین نیاز به محاسبات قابلیت اطمینان کوچک به منظور رسیدن به آرایشی کارامد و موثر می باشد
تمامی توربین های بادی و تجاری کوچک بر پایه ی هستند سیستم توان شرطی برای یک اتصال شبکه ی مبتنی بر آرایش شاملنیازمند یک یکسوساز ،کانورتر بوست و اینورتر متصل به شبکه می باشد.
 
[عکس: %D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9...00x160.gif]
 
آنالیز قابلیت اطمینان چنان سیستمی به طور عمده تحت تاثیر متغییرهای وابسته می باشد. بنابراین لازم است که دامنه ی اثر آنها بر روی قابلیت اطمینان سیستم را مشخص کنیم. در محاسبات قابلیت اطینان جریان و ولتا‍‍ژ مکانیکی به عنوان متغییرهای وابسته در نظر گرفته می شود از آنجا که بر اساس دما و سایر متغییرها شدیدا تحت تاثیر قرار می گیرند.
قابلیت اطمینان چنین سیستمی با آرایش های مختلف متفاوت خواهد بود. هرچند مطالعات جدید بیشتر برآن است که که به جای قابلیت اطمینان و پیشرفت اینورتر را بررسی کند. بیشتر محاسبات قابلیت اطمینان براساس اطلاعات قابل دسترسی به دست آمده توسط هند بوک نظامی است.


[عکس: download.gif] دانلود :      قابلیت اطمینان برای بهینه سازی توربین های بادی کوچک

[عکس: password.gif] رمز عبور فایل : http://www.wikipower.ir

[عکس: size.gif] حجم : ۵۵۷ KB
 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان