امتیاز موضوع:
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
ورود سامانه بارشی به جنوب کشور(۹۳/۱۰/۲۸)
#1
۱۳۹۳/۱۰/۲۸ ۱۴:۵۴
 
امین حسین نقشینه، کارشناس مستقر در سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران در خصوص وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده افزود: امروز “شنبه 27 دی ماه 93” با ورود سامانه بارشي به جنوب كشور در استان هاي واقع در جنوب بارندگي آغاز شده و به تدريج گستره بارش ها به شرق و سپس شمال شرق و مركز كشيده مي شود.
وی افزود: فردا بارش در مناطق ذكر شده تشديد شده، سپس روز دوشنبه اين سامانه به مناطق جنوب شرق گسترده مي شود وبتدريج اواخر وقت روز سه شنبه از مرزهاي شرقي كشورخارج مي شود و شدت بارش ها روز يكشنبه دراستان هاي كهگيلويه و بويراحمد، فارس، بوشهر و ارتفاعات جنوبي و مركزي زاگرس، و روز دوشنبه دربخش هايي از استان هاي كرمان، هرمزگان و سيستان وبلوچستان خواهد بود که سبب آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها خواهد شد و بارش در مناطق سردسير به صورت برف است.
 

[عکس: 2887430_919.jpg]

کارشناس هواشناسی افزود: بنابراین توصیه می شود اقدامات لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی ناشی از وقوع سیل در مناطق فوق انجام گیرد همچنین طی روزهای دوشنبه و سه شنبه به سبب بارش برف در ارتفاعات و جاده های کوهستانی استانهای کهگیلویه وبویراحمد، کرمان و خراسان جنوبی احتمال لغزندگی جاده ها پیش بینی می شود، بنابراین برای تردد در جاده های کوهستانی بهمراه داشتن تجهیزات زمستانی توصیه می شود.
وی تصریح کرد: روزهاي يكشنبه تا سه شنبه خليج فارس مواج خواهد بود همچنين امروز با تقويت جريانهاي شمالي ضمن كاهش دما4 تا 9 درجه در سواحل درياي خزر بارش در اين مناطق به ويژه غرب سواحل تشديد مي شود، روز يكشنبه نيز بارش در سواحل خزر ادامه داشته و به تدريج روز دوشنبه بارش در سواحل قطع مي شود و فردا براي شمال شرق كاهش محسوس دما پيش بيني مي شود.
نقشینه با اشاره به وضعیت آب و هوای تهران طی 2 روز آینده گفت: وضعیت آب و هوای تهران در ادامه وقت امروز، نیمه ابری گاهی ابری درپاره ای نقاط بارش پراکنده و فردا، نیمه ابری درپاره ای نقاط بارش پراکنده و وزش باد و روز دوشنبه، کمی ابری درپاره ای نقاط وزش باد پیش بینی می شود.
 
پاسخ
#2
هشدار درباره بارش باران و وزش تندباد در سیستان و بلوچستان[/font][/color][/url][/font][/size][/color]
 
مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان گفت: از فردا تا اواخر روز سه شنبه در بیشتر مناطق استان به ویژه نواحی مرکزی، جنوبی، جنوب شرقی و سواحل رگبار باران به همراه رعد و برق و تندباد و در برخی مناطق احتمال تگرگ پیش بینی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بنابراعلام اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، از فردا تا اواخر روز سه شنبه در بیشتر مناطق استان به ویژه نواحی مرکزی، جنوبی، جنوب شرقی و سواحل، رگبار باران به همراه رعد و برق و تندباد و در برخی مناطق احتمال تگرگ پیش بینی می شود .
 

[عکس: %D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86.jpg]

[b]همچنین با توجه به کاهش دما در این مدت احتمال بارش برف در ارتفاعات مرکزی استان به ویژه «تفتان» دور از انتظار نیست.
مدیریت بحران استان با توجه به گزارش هواشناسی مبنی بر بارش باران از فردا تا روز سه شنبه در استان و مواج بودن دریای عمان در این مدت بر آمادگی فرمانداری ها برای پاکسازی مسیل ها در شهرستان ها و تردد نکردن مردم در حاشیه رودخانه ها و تمهیدات لازم برای محافظت از محصولات گلخانه ای و زراعی هشدار داد.
[/b]
پاسخ
#3
هشدار بارش باران و آبگرفتگي معابر در کرمان
 
بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی بصورت برف و آبگرفتگی معابر عمومی ،سیلابی شدن مسیلها و اختلال در تردد جاده های استان کرمان دور از انتظار نیست .
اداره کل هواشناسی از ناپایداری هوا در استان کرمان خبر داد.
بنا بر این گزارش، از بعداز ظهر امروز تا سه شنبه بطور متناوب ناپایداری هایی به صورت افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد نسبتاً شدید در اکثر مناطق استان پیش بینی می شود.
همچنین از روز دوشنبه کاهش محسوس دما در استان رخ خواهد داد.
 
پاسخ
#4
ورود سامانه بارشی به جنوب کشور/ افت دما در شمال شرق کشور
مدیرپیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.
احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی امروز با ورود سامانه بارشی به جنوب کشور در استانهای واقع در جنوب بارندگی آغاز شده و به تدریج گستره بارش‌ها به شرق و سپس شمال‌شرق و مرکز کشیده می شود.
وی با بیان اینکه روز یکشنبه بارش در مناطق یاد شده تشدید می شود، گفت: از روز دوشنبه این سامانه به مناطق جنوب شرق گسترده می‌شود وبتدریج اواخر وقت روز سه شنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود و شدت بارش ها روز یکشنبه دراستانهای کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر و ارتفاعات جنوبی و مرکزی زاگرس و روز دوشنبه دربخش هایی از استان های کرمان، هرمزگان و سیستان وبلوچستان خواهد بود.
مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از بارش برف در مناطق سردسیر خبر داد و گفت: روز یکشنبه برای شمال شرق کاهش محسوس دما پیش بینی می شود.
وظیفه با بیان اینکه روزهای یکشنبه تا سه شنبه خلیج فارس مواج خواهد بود، گفت: امروز با تقویت جریانهای شمالی ضمن کاهش دما در سواحل دریای خزر بارش در این مناطق به ویژه غرب سواحل تشدید می شود، روز یکشنبه نیز بارش در سواحل خزر ادامه داشته و به تدریج روز دوشنبه بارش در سواحل قطع می‌شود.
مدیر پبش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت هوای تهران اظهار کرد: بر این اساس، آسمان تهران در روز یکشنبه نیمه ابری و در پاره ای نقاط بارش پراکنده و وزش باد به تدریج کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما دراین روز 3 و 10درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری و در پاره ای نقاط با وزش باد خواهد بود و حداقل و حداکثر دما در این روز به 1 و 9 درجه سانتیگراد خواهد رسید.
 
پاسخ
#5
بارش برای جنوب و شرق کشور
امروز یک سامانه بارشی از جنوب وارد کشور شده، روز دوشنبه به جنوب شرق گسترش یافته و بتدریج اواخر وقت روز سهشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خصوص سامانه بارشی که از جنوب وارد کشور می‌شود گفت: امروز با ورود این سامانه، بارش  در استانهای واقع در جنوب آغاز شده و به تدریج گستره بارش ها به شرق و سپس شمالشرق و مرکز کشیده میشود.
احد وظیفه ادامه داد، روز یکشنبه بارش در مناطق ذکر شده تشدید شده، سپس روز دوشنبه این سامانه به مناطق جنوب شرق گسترش یافته و بتدریج اواخر وقت روز سهشنبه از مرزهای شرقی کشورخارج میشود.
وی تصریح کرد، شدت بارش‌ها روز یکشنبه در استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر و ارتفاعات جنوبی و مرکزی زاگرس و روز دوشنبه در بخش‌هایی از استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان خواهد بود. وظیفه خاطرنشان کرد، بارش در مناطق سردسیر به صورت برف میباشد.
مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی سواحل خزر گفت: امروز با تقویت جریان‌های شمالی ضمنکاهش دما در سواحل دریای خزر بارش در این مناطق به ویژه غرب سواحل تشدید می شود، وی با اشاره به تداوم بارش در روز یکشنبه بیان نمود، به تدریج روز دوشنبه بارش در سواحل خزر قطع میشود.
وی افزود، روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه خلیج‌فارس مواج خواهد بود و روز یکشنبه نیز برای شمال شرق کاهش محسوس دما پیش بینی میشود.
 
پاسخ
#6
  • اخطاریه اداره کل هواشناسی هرمزگان
    
   باسمه تعالی اخطاریه ۸

  •                  
   پیرو اطلاعیه شماره  ۳۷ مورخه ۹۳/۱۰/۲۵ نقشه ها ومدل های  جدید هواشناسی نشان دهنده تقویت سامانه بارشی در استان هرمزگان می باشد.
   بر این اساس از بعد از ظهر امروز۹۳/۱۰/۲۸ تا ظهر سه شنبه ۹۳/۱۰/۳۰  در مناطق شرقی وشمالی استان میزان بارش ها قابل ملاحظه خواهد بود که سبب آب گرفتگی معابر عمومی، ریزش تگرگ ٬ طغیان رودخانه های فصلی و سیلابی شدن مسیلها خواهد شد.
   طی این مدت با افزایش سرعت باد شرایط نامساعد دریایی در خلیج فارس ، جزایر استان ، تنگه هرمز ودریای عمان پیش بینی می شود که توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها صورت گیرد.
   همچنین از روز سه شنبه با خروج این سامانه تا پایان هفته کاهش محسوس دما رخ می دهد که توصیه می شود تمهیدات لازم جهت کاهش خسارت ناشی از سرمازدگی محصولات کشاورزی انجام پذیرد.
   
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان