امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاعیه شماره ۱۱۴ سازمان هواشناسی انتشار جمعه ۱ بهمن ۹۵
#1
اطلاعیه شماره 114 جمعه مورخ 01/11/95
[img=320x0]http://www.irimo.ir/far/cdk/func/createThumbnail/image/Y29udGVudC9uZXdzLzM5NDYvMy5qcGc=/width/300/height/170/[/img]
بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و بررسی خروجی مدلها،  در روزهای شنبه و یکشنبه همچنان  به سبب وجود جریانات مرطوب جنوبی و همراهی آن با جریانات تراز میانی، رگبار باران ، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در جنوب شرق، شرق، جنوب  و بارش پراکنده برف و باران در بخشهایی از شمال شرق، مرکز ، زاگرس مرکزی و جنوب غرب پیش بینی می شود . همچنین به سبب گذر امواج تراز میانی در روز شنبه ، در برخی نقاط استانهای واقع در شمال غرب ، سواحل غربی و مرکزی خزر ، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج در سواحل شرقی خزر و  برخی نقاط شمال شرق بارش برف و باران رخ خواهد داد . این وضعیت به تناوب تا ظهر یکشنبه در این مناطق ادامه داشته و از بعد از ظهر این روز با نفوذ جریانات سرد شمالی، تشدید بارش در سواحل شمالی و شمال شرق و کاهش دما در نوار شمالی به ویژه در شمال شرق رخ خواهد داد. کاهش دما در روز دوشنبه نیز تداوم دارد. بر این اساس وضع هوای مناطق فوق به شرح زیر پیش بینی می شود:
شنبه 95/11/2: رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید در استان هرمزگان، جنوب کرمان،نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و بارش برف و باران در خراسان جنوبی، گیلان، غرب مازندران، شمال زنجان،قزوین ، نیمه شمالی تهران، البرز، برخی نقاط آذربایجانهای شرقی و غربی ، اردبیل، خراسانهای شمالی  و رضوی و شمال خوزستان. شدت بارش در این روز در جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی هرمزگان، تنگه هرمز و سواحل غربی عمان می باشد.
یکشنبه 95/11/3: بارش برف و باران و وزش باد در گیلان، مازندران،گلستان، خراسانهای شمالی،رضوی و جنوبی ،یزد،کرمان؛فارس،کهگیلویه و بویر احمد،استانهای واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و رگبار و رعدوبرق در هرمزگان، بوشهر و جنوب سیستان و بلوچستان. شدت بارش در این روز در نیمه شرقی هرمزگان، برخی نقاط استانهای کرمان ، فارس ، نیمه شمالی خراسان جنوبی،خراسان شمالی و رضوی،و استانهای ساحلی خزر می باشد.
دریای خزر از اواخر یکشنبه و روز دوشنبه مواج می باشد.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
اطلاعیه شماره ۱۱۴ سازمان هواشناسی انتشار جمعه ۱ بهمن ۹۵ - توسط یوسف-جناح - 20ام January 2017، 22:26

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان