انجمن هواشناسی هواجناح
پیست اسکی مجهز گودائوری در کشور گرجستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن هواشناسی هواجناح (http://f.havajanah.ir)
+-- انجمن: انجمن عکس - عمومی (http://f.havajanah.ir/forumdisplay.php?fid=4)
+--- انجمن: مکان های تاریخی و گردشگری جهان (http://f.havajanah.ir/forumdisplay.php?fid=66)
+--- موضوع: پیست اسکی مجهز گودائوری در کشور گرجستان (/showthread.php?tid=288)پیست اسکی مجهز گودائوری در کشور گرجستان - حلما93 - 7ام June 2018

پیست اسکی گودائوری را می توان یکی از جاذبه های گرجستان و تور اسکی گودائوری را یکی از مهیج ترین تفریحات گرجستان دانست . این پیست با کیفیت در نزدیکی شهر کازبگی یا ستپانتسمیندا و در ارتفاع 2200 متری از سطح دریا واقع شده است . این منطقه علاوه بر اینکه مکان مناسبی برای اسکی و انجام تفریحات زمستانی است در تابستان ها نیز با آب و هوای مطلوب تفرجگاهی ییلاقی به شمار می اید . فصل مناسب اسکی و اسنوبرد در گودائوری از اواسط ماه دسامبر شروع شده و تا اواخر ماه آوریل ادامه دارد . در این بازه زمانی دامنه های کوهستان پوشیده از برف است و میانگین عمق برف در دامنه ها به بیش از 1.5 متر می رسد . پیست اسکی گودائوری به عنوان یکی از بزرگترین ، با کیفیت ترین و ایمن ترین پیست های اسکی گرجستان دارای مسیرهای مختلفی برای اسکی بازان مبتدی تا حرفه ای می باشد .

[عکس: gudauri_ski_resort_georgia2-qpr.jpg]


در این منطقه چندین هتل وجود دارد که هتل مارکوپولو گرجستان یکی از آن هاست . گردشگرانی که قصد دارند مدتی را در این پیست سپری کنند می توانند یکی از هتل های منطقه گودائوری گرجستان را رزرو کنند . مدارس اسکی که در گودائوری واقع شده اند کلاس های خصوصی و گروهی برای آموزش علاقه مندان برگزار می کنند . همچنین در این استراحتگاه اسکی گرجستان امکان کرایه تجهیزات اسکی فراهم شده و برند‌های مطرح ورزشی فعال در زمینه تولید لوازم اسکی با قیمتی مناسب تجهیزات خود را در اختیار اسکی بازان قرار می دهند . برای اطمینان و راحتی خیال افرادی که به صورت خانوادگی به بهترین پیست اسکی گرجستان مراجعه نموده اند خدمات نگهداری از کودک ارائه می گردد . همچنین در نزدیکی پیست نیز زمین های بازی برای سرگرمی کودکان فراهم شده است .

[عکس: gudauri_ski_resort_georgia1-qpr.jpg]

از دیگر فعالیت ها و امکاناتی که برای رفاه شرکت کنندگان تور اسکی گرجستان در نظر گرفته شده می توان به موارد زیر اشاره نمود :
  • چندین بالابر شامل تله کابین ، تله سیژ و تله بشقابی
  • تجهیزات لازم برای اسکی ، اسنوبرد و تیوپ سواری
  • اینترنت وای فای
  • هلی کوپتر برای انتقال اسکی بازان حرفه ای به ارتفاعات بالاتر
  • چندین رستوران و کافه
  • دستگاه های خودپرداز
  • جت اسکی برفی
  • باشگاه ورزشی
  • پاراگلایدر
[عکس: gudauri_ski_resort_georgia4-qpr.jpg]