انجمن هواشناسی هواجناح
پیش آگاهی ورودسامانه جدیدبارشی به کشور/اطلاعیه شماره۸۰سازمان هواشناسی/صدور ۱۰ آبان ۹۵ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن هواشناسی هواجناح (http://f.havajanah.ir)
+-- انجمن: انجمن هواشناسی (پیش بینی ها-دیدبانی جوی-آمار) (http://f.havajanah.ir/forumdisplay.php?fid=9)
+--- انجمن: اخبار هواشناسی (http://f.havajanah.ir/forumdisplay.php?fid=27)
+---- انجمن: پیش بینی های سازمان هواشناسی (http://f.havajanah.ir/forumdisplay.php?fid=55)
+---- موضوع: پیش آگاهی ورودسامانه جدیدبارشی به کشور/اطلاعیه شماره۸۰سازمان هواشناسی/صدور ۱۰ آبان ۹۵ (/showthread.php?tid=171)پیش آگاهی ورودسامانه جدیدبارشی به کشور/اطلاعیه شماره۸۰سازمان هواشناسی/صدور ۱۰ آبان ۹۵ - یوسف-جناح - 31ام October 2016

بنابر تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی وضع هوای مناطق مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
از بعد از ظهر دوشنبه و  طی روز سه شنبه 1395/08/11: بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نوار شمالی آذربایجان شرقی و نیمه شمالی ، جنوبی و غربی آذربایجان غربی .
چهارشنبه 1395/08/12:  بارش باران گاهی رگبار و رعد برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان و در اواخر وقت در قزوین البرز، تهران و بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و  وزش باد  شدید به ویژه در بعد از ظهر در ایلام، لرستان، کردستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد ، شمال خوزستان و شمال بوشهر.
روز های سه شنبه و چهار شنبه خلیج فارس و روز چهارشنبه دریا خزر مواج و توفانی پیش بینی می شود.
طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه به سبب تشدید وزش باد در جنوب عراق، کویت و سپس مناطق میانی عراق احتمال تشکیل توفان گردوخاک وجود دارد که در اینصورت به سبب باد غربی و جنوب غربی نواحی جنوب غرب و غرب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.
شایان ذکر است روز چهارشنبه دمای هوا در شمال غرب کشور بویژه مناطق شمالی آن و سواحل دریای خزر بین 5 تا 10 درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت و در مناطق شمالی آذربایجانها و اردبیل کمینه دما به حدود صفر درجه سلسیوس خواهد رسید . همچنین به سبب بارش برف و مه غلیظ در جاده های کوهستانی شمال غرب و شمال کشور انتظار می رود تردد جاده ای با اختلال همراه باشد.
از این رو توصیه می شود، ضمن رعایت نکات ایمنی اقدامات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.